O NAS

Jesteśmy trzema mamami, które połączyły swoje siły, by stworzyć unikalną społeczność dla wszystkich, których interesuje Rodzicielstwo w Równowadze – kompetentne, pełne radości,  harmonii i satysfakcji.

W naszym odczuciu, Rodzicielstwo w Równowadze polega na harmonii między światem dziecka a potrzebami rodziców. Niezbędny jest też zdrowy balans między edukacją i rozwojem a odpoczynkiem i czasem wolnym. Właśnie te 5 obszarów: Dziecko, Odpoczynek, Balans, Rodzic i Edukacja stały się głównymi filarami Festiwalu DOBRE Spotkania.

Kluczowe wartości, które poczujesz biorąc udział w naszych Wydarzeniach to:

  • Radość, optymizm, ciekawość, twórczy rozwój, twórcze spędzanie czasu, inspiracja.
  • Spokój, luz, uważność.
  • Bliskość, empatia, ciepło, czułość, troska.
  • Wolność i wielość wyboru, możliwość szukania swojej drogi wśród wielu pomysłów i propozycji.

Marta Piechowicz – Brymora

Jestem Mamą dwóch cudownych Małych Ludzi – Hesi i Tosi, które każdego dnia pomagają mi dostrzec w rzeczach oczywistych nieuchwytną wyjątkowość. Rodzicielstwo to dla mnie piękna droga w głąb swojej duszy i swojego ja. 

Jestem Żoną wyjątkowego Męża i Taty – Szymona, który wciąż mnie mobilizuje do BYCIA i realizacji własnych marzeń. Codziennie ćwiczymy się w sztuce dialogu i uważnego słuchania :).

Z wykształcenia jestem ekonomistką, marketingowcem, projektantką mody, wizażystką, z pasji – artystką, która tworzy swoją przestrzeń oraz… siebie – poprzez medytację i jogę. Stale rozglądam się za sposobami wspierania innych w swoich dążeniach, marzeniach, rozwoju.

Aktualnie prowadzę prywatne przedszkole w duchu Porozumienia Bez Przemocy (NVC), prowadzę zajęcia muzyczne zgodnie z metodą Gordona, organizuję szkolenia, warsztaty, seminaria dla naszej Małej – Wielkiej społeczności Rodziców, działam również na rzecz rozwoju lokalnej kultury oraz angażuję się w działania charytatywne dla lokalnych organizacji oraz placówek edukacyjnych. Moją życiową misją jest tworzenie Społeczności Ludzi, którzy chcą rozwijać swoją uważność, świadome Ja, którzy są otwarci na dialog i potrzeby innych ludzi.

 

Katarzyna Płaza

Od lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze edukacji. Łączę ludzi i pomysły, wdrażam projekty i ogarniam przestrzeń od marketingu, przez sprzedaż po komunikację, budowanie społeczności i odpowiadanie na pytania.

Z wykształcenia jestem pedagogiem i socjologiem, z zamiłowania entuzjastką rozwoju osobistego, jogi, fotografii i dystansu do świata. W wolnym czasie odbywam regularne podróże po sztuce, kulturze i literaturze. Wybieram, czytam, polecam – prowadząc fanpage „Kochanie, zostało mi tylko 100 stron” gdzie na bieżąco wstawiam tytuły dla małych i dużych pasjonatów czytania.

Małgorzata Smoczyńska

Moją pasją jest psychologia, podróżowanie, kontakt z ludźmi i życie pełnią potencjału. Od ponad 10 lat zajmuję się zawodowo rozwojem osobistym (jako założycielka Akademii Kobiet Sukcesu, współtwórczyni Szkoły Liderek, trenerka w nurcie zen coachingu i autorka artykułów dla Magazynu Coaching).

Jednak zdecydowanie moimi największymi mistrzami stała się… dwójka małych, radosnych brzdąców, które wybrały mnie na swoją mamę. Od nich najwięcej się nauczyłam, od nich zdobyłam większość wiedzy praktycznej i to oni mnie inspirują do tego, by zrobić zawodowo coś zupełnie nowego.

Stąd z mojej inicjatywy powstaje właśnie Festiwal Dobre Spotkania, poprzez który chcę zdobywać dla siebie i szerzyć jak najdalej wiedzę, jak być rodzicem nowych czasów –  spełnionym, świadomym, potrafiącym być mądrym przewodnikiem dla swoich dzieci, rozwijać umiejętnie ich potencjał, a przy tym także… siebie. Jestem ogromnie szczęśliwa, że do tej idei przyłącza się coraz więcej entuzjastycznych osób, że zaczyna rozkwitać i nabierać kształtów.

Moim marzeniem jest zaszczepienie tej koncepcji w całej Polsce i liczna, aktywna społeczność rodziców, którzy wspólnie zmieniają edukacyjną rzeczywistość swoich dzieci. Wierzę, że każde marzenie można zrealizować, a życie jest pełne możliwości.